O nás

Počátky sportovní střelby v Radslavicích se datují do padesátých let minulého století. K významnému rozvoji střelectví v Radslavicích došlo pod hlavičkou Svazarmu po roce 1979, kdy byla do provozu uvedena nová střelnice s 24 krytými střeleckými stanovišti. Činnost organizace byla  a je zaměřena na sportovní disciplíny z malorážné pušky a pistole, v zimním období na střelbu ze vzduchových zbraní. Vyjímečnou akcí, kterou střelecký klub každoročně pořádá od roku 1975 v rámci květnových oslav vítězství nad fašismem je Branně sportovní den. Náplní jsou nejrůznější soutěže pro mládež a příchozí, ukázky zbraní a další doprovodný program, zaměřený na zapojení celé rodiny. Hlavní soutěží pro dospělé je střelba ze sportovní malorážky vleže na 50 m, pořádaná jako soutěž družstev a jednotlivců zájmových organizací obce, pro uliční družstva a občany.

 

Střelci Sportovně střeleckého klubu se každoročně účastní krajské ligy ve střelbě ze sportovní pistole. Na střelnici v Radslavicích se od roku 1988 každoročně koná za účasti pistolářů z Moravy „Memoriál Jaromíra Lukáše“ v disciplíně sportovní pistole jako připomínka jeho podílu na rozvoji klubu. Mládež se zájmem o střelecký sport je zapojena do činnosti celoročního střeleckého kroužku, nebo se jen zúčastňuje dvou domácích střeleckých soutěží – jarní a podzimní ve střelbě ze vzduchové pušky pro mládež v kategoriích do 12, 14 a 18 let. Stále větší oblibě se těší střelba z historických zbraní a zbraní různých ráží, výrobců a provedení, kdy nejde jen o sportovní výsledky, ale o dobrou partu a odreagování se od starostí pracovního dne.

Aktuality

Výsledky soutěží:
Aktualizovány výsledky

Zimní cena Radslavic 9.ročník (7.12.2019)

Zimní cena mládeže VzPu (7.12.2019) 

 

Propozice:
Aktualizovány propozice

Zimní cena Radslavic (7.12.2019)

 

GRATULUJEME!!!
Na soutěži II. kategorie ČR - 49. ročníku Zlaté diabolky v Březolupech 23.2.2019 v kategorii dorostenky, dorostenci v disciplíně VzPi 40 ran, zvítězila
Anna Sedláčková krásným nástřelem 354 bodů, na druhém místě se umístil Marek Hradil nástřelem
340 bodů, 4. místo - Ivana Seidlová, 5. Radek Pluháček, 7. Ivo Grygar

Aktualizace fotogalerie:
Přidány odkazy na fotografie ze Zlaté diabolky Březolupy

Fotogalerie

radslavice_strelci_bottom.png