O nás

Počátky sportovní střelby v Radslavicích se datují do padesátých let minulého století. K významnému rozvoji střelectví v Radslavicích došlo pod hlavičkou Svazarmu po roce 1979, kdy byla do provozu uvedena nová střelnice s 24 krytými střeleckými stanovišti. Činnost organizace byla  a je zaměřena na sportovní disciplíny z malorážné pušky a pistole, v zimním období na střelbu ze vzduchových zbraní. Vyjímečnou akcí, kterou střelecký klub každoročně pořádá od roku 1975 v rámci květnových oslav vítězství nad fašismem je Branně sportovní den. Náplní jsou nejrůznější soutěže pro mládež a příchozí, ukázky zbraní a další doprovodný program, zaměřený na zapojení celé rodiny. Hlavní soutěží pro dospělé je střelba ze sportovní malorážky vleže na 50 m, pořádaná jako soutěž družstev a jednotlivců zájmových organizací obce, pro uliční družstva a občany.

 

Střelci Sportovně střeleckého klubu se každoročně účastní krajské ligy ve střelbě ze sportovní pistole. Na střelnici v Radslavicích se od roku 1988 každoročně koná za účasti pistolářů z Moravy „Memoriál Jaromíra Lukáše“ v disciplíně sportovní pistole jako připomínka jeho podílu na rozvoji klubu. Mládež se zájmem o střelecký sport je zapojena do činnosti celoročního střeleckého kroužku, nebo se jen zúčastňuje dvou domácích střeleckých soutěží – jarní a podzimní ve střelbě ze vzduchové pušky pro mládež v kategoriích do 12, 14 a 18 let. Stále větší oblibě se těší střelba z historických zbraní a zbraní různých ráží, výrobců a provedení, kdy nejde jen o sportovní výsledky, ale o dobrou partu a odreagování se od starostí pracovního dne.

Aktuality

Střelecká soutěž občanů 47. ročník (11.5.24) muži

Střelecká soutěž občanů 47. ročník (11.5.24) ženy

Střelecká soutěž občanů 47. ročník (11.5.24) dorost

Střelecká soutěž občanů 47. ročník (11.5.24)senioři

Aktualizovány výsledky
Aktualizovány propozice.
 

Mistr České republiky pro rok 2024 - Radek Pluháček

 
Vstup do roku 2024 se vydařil,

v úspěšné reprezentaci obce Radslavice a SSK pokračovali mladí střelci i na soutěžích v roce 2024, v disciplíně  VzPi 40 ran  – 10.2. zvítězil R. Pluháček v Bílovecké diabolce – 367 b., A. Vavrušková byla čtvrtá výsledkem 346 b. V neděli 25.2. zvítězila na Velké ceně Ostravy v kategorii dorostenek Andrea Vavrušková výsledkem 356 b., Radek Pluháček byl v kategorii dorostu třetí 366 b.

Na základě dosahovaných výsledků bvyly nominační komisí Českého Střeleckého Svazu tři střelci SSK Radslavice nominováni na Mistrovství republiky ve střelbě ze vzduchových zbraní, které se uskutečnilo ve Střeleckém stadionu Plzeň – Lobzy 9.-10.3.2024.

V kategorii mladších dorostenek  Andrea Vavrušková (2008) si v silné konkurenci vystřílela krásné 8. místo výsledkem 349 b.

V kategorii starších dorostenců získal Radek Pluháček (2006) titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY pro rok 2024 nástřelem 370 b. 

Juniorka Tereza Brodová (2005) je vícemistryní ČR v disciplíně VzPi 60 ran, po 4. místě v kvalifikaci postoupila do osmičlenného finále kde to psychicky ustála a získala stříbro. 

Velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci a propagaci střeleckého klubu, obce Radslavice a Olomouckého kraje na nejvyšší republikové soutěži.

Výbor Sportovně střeleckého klubu