O nás

Počátky sportovní střelby v Radslavicích se datují do padesátých let minulého století. K významnému rozvoji střelectví v Radslavicích došlo pod hlavičkou Svazarmu po roce 1979, kdy byla do provozu uvedena nová střelnice s 24 krytými střeleckými stanovišti. Činnost organizace byla  a je zaměřena na sportovní disciplíny z malorážné pušky a pistole, v zimním období na střelbu ze vzduchových zbraní. Vyjímečnou akcí, kterou střelecký klub každoročně pořádá od roku 1975 v rámci květnových oslav vítězství nad fašismem je Branně sportovní den. Náplní jsou nejrůznější soutěže pro mládež a příchozí, ukázky zbraní a další doprovodný program, zaměřený na zapojení celé rodiny. Hlavní soutěží pro dospělé je střelba ze sportovní malorážky vleže na 50 m, pořádaná jako soutěž družstev a jednotlivců zájmových organizací obce, pro uliční družstva a občany.

 

Střelci Sportovně střeleckého klubu se každoročně účastní krajské ligy ve střelbě ze sportovní pistole. Na střelnici v Radslavicích se od roku 1988 každoročně koná za účasti pistolářů z Moravy „Memoriál Jaromíra Lukáše“ v disciplíně sportovní pistole jako připomínka jeho podílu na rozvoji klubu. Mládež se zájmem o střelecký sport je zapojena do činnosti celoročního střeleckého kroužku, nebo se jen zúčastňuje dvou domácích střeleckých soutěží – jarní a podzimní ve střelbě ze vzduchové pušky pro mládež v kategoriích do 12, 14 a 18 let. Stále větší oblibě se těší střelba z historických zbraní a zbraní různých ráží, výrobců a provedení, kdy nejde jen o sportovní výsledky, ale o dobrou partu a odreagování se od starostí pracovního dne.

Aktuality

Aktualizovány výsledky
Aktualizovány propozice.
 
 
Výsledky soutěží: 
 
 
Střelecká soutěž občanů 46. ročník (6.5.2023):
 muži
 
 
Z SSK Radslavice se Mistrovství republiky ve střelbě ze vzduchových zbraní 18.3.2023 v Plzni zúčastnili čtyři střelci, kteří stříleli ze vzduchové pistole.

Mistryní republiky v kategorii starších dorostenek se stala Tereza Brodová (r. 2005) s vynikajícím výsledkem 370 bodů.
Také další závodníci dosáhli skvělých výsledků - v kategorii staršího dorostu Radek Pluháček 9. místo s 355 body ve velmi silné konkurenci, v kategorii mladší dorostenky s nástřelem 333 bodů se na 9. místě umístila Andrea Vavrušková. V kategorii juniorů v disciplíně VzPi 60 ran byl Marek Hradil se 487 body čtrnáctý.

Všem blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu, obce Radslavice a Olomouckého kraje na nejvyšší republikové soutěži.
Výbor SSK Radslavice
 
 
radslavice_strelci_bottom.png