Obec Radslavice
Olomoucký kraj
počet obyvatel
1128
nadmořská výška
223 metrů
Napište nám Sledujte nás na facebooku Fotogalerie

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Naše obec > II/434 Radslavice - průtah

II/434 Radslavice - průtah

Vážení spoluobčané Radslavic.

Rok 2019 bude pro naši obec výjimečný. Po dlouholetém plánování proběhne rekonstrukce silnice II/434 přes naši obec. Tuto složitou a finančně nákladnou akci bude provádět společnost SKANSKA a.s., investory jsou Olomoucký kraj a Obec Radslavice. Čeká nás jistě spousta omezení a komplikací, které bude nutné operativně, rozumně a s chladnou hlavou vyřešit. Odměnou nám bude pěkná a opravená obec. To za ty problémy jistě stojí.

Na vaše dotazy odpovím osobně, na telefonním čísle 728 519 151, případně přes e-mail obec@radslavice.cz. V úterý 12.3.2019 proběhne od 18 hodin v Domě hasičů informační setkání s občany, na kterém vyslechneme Vaše připomínky a dotazy k této akci.  Aktuální a provozní problémy během stavby budete moci projednat přímo s mistrem stavby pane Vratislavem Filipem, který bude každý den na stavbu dohlížet. Jeho telefonní číslo je 737 257 014.

Jak tedy bude akce probíhat?

Stavba je rozdělena na 2 úseky. Etapa č. 1 zahrnuje opravu mostu u hasičské zbrojnice a rekonstrukci silnice ve směru na Přerov (bude ukončena u značky Radslavice ve směru na Přerov). Součástí tohoto úseku je také výstavba chodníku Přerovská – Nová. První etapa stavby bude probíhat od 18.3.2019 do 31.7.2019. Náhradní autobusová zastávka bude na parkovacích zálivech u prodejny ENA v obou směrech (objížďka pro autobusy bude vedena přes Grymov a kolem OÚ Radslavice), autobusová zastávka pro linku Přerov – Horní Nětčice bude u mlékárny, případně na ulici Sušická. Ve dnech 20.3. až 23.3. proběhne frézování povrchu vozovky v 1. části stavby, následně budou jednotlivé vrstvy komunikace odtěženy až na pláň (hloubka 0,8 – 1,2 metru oproti stávajícímu stavu) a po zkouškách únosnosti dojde k případnému zpevnění pláně nebo k navážení nových vrstev vozovky. Úseky pro odtěžení vrstev budou postupovat po 160 – 200 metrech od mostu u HZ směrem k Přerovu. Prioritou obce i zhotovitele stavby je v co nejkratším časovém termínu uvést silnici do stavu umožňujícímu příjezd k jednotlivým nemovitostem, které sousedí s komunikací (především parkování osobních aut přes noc, svoz popelnic atd.).

Druhá etapa bude průběžně navazovat na etapu první, její zahájení je plánováno na 1.7.2019, ukončení pak na 15.11.2019. Tato etapa zahrnuje opravu silnice od mostu u HZ ve směru na Sušice (bude ukončena u značky Radslavice ve směru na Sušice). Postup prací bude stejný jako v první etapě, stavba bude postupovat ve směru od HZ do ulice Sušická. Největší omezení v autobusové dopravě je plánováno v červenci a srpnu 2019, kdy nebude pro autobusy průjezdná část obce od prodejny Ena po mlékárnu. Autobusové zastávky již budou na obvyklých místech, ale objížďka přes Tučín a Pavlovice autobusové spoje zdrží a musí se tedy počítat se zpožděním. V září by již autobusy projížděly obcí ve směru na Pavlovice, uzavřena by byla jen ulice Sušická.

Věřím, že i přes všechny komplikace a omezení stavbu společně zvládneme a problémy rozumně vyřešíme k všeobecné spokojenosti.

V Radslavicích dne 6. 3. 2019

Josef Hrdlička

starosta obce

Dokumenty

Časový harmonogram stavby

Koordinační situace - 1.část

Koordinační situace - 2. část

Koordinační situace - 3. část

Koordinační situace - 4. část

Koordinační situace - 5. část

Úplná uzavírka a dopravní značení 1. etapa

Úplná uzavírka a dopravní značení 2. etapa

Dopravní značení 1. etapa

Dopravní značení 2. etapa

Rozhodnutí MM Přerov - Povolení uzavírky

Rozhodnutí MM Přerov - Povolení uzavírky situace

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.radslavice.cz

Registrujte se zde