Drobečková navigace

Úvod > Služby > Směrnice

Směrnice, Knihovna roku

Směrnice

Knihovna roku

Soutěž je zaměřena na ocenění činnosti malých vesnických knihoven.

Cena je od samého začátku provázána se soutěží "Vesnice roku", kterou každoročně organizuje Spolek pro obnovu venkova ve spolupráci s  Ministerstvem pro místní rozvoj.

2003 Za svou práci jsme byli oceněni v krajském kole soutěže Vesnice roku „ZA VZORNÉ VEDENÍ KNIHOVNY“. Cena byla předána starostovi obce v září 2003 na vyhodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku v Ústí u Hranic. Knihovna byla nominována na titul Knihovna roku 2003.V září 2003 navštívila knihovnu pětičlenná odborná komise Svazu knihovníků a informačních pracovníků a na základě návštěvy ohodnotila  knihovnu v Radslavicích  ČESTNÝM UZNÁNÍM, které nám bylo předáno na slavnostním shromáždění v Zrcadlové kapli pražského Klementina 7. října 2003.

Získané ocenění v  soutěži nás velmi těší, je to odměna pro všechny, kteří se nezištně na všech aktivitách knihovny podílejí a také pro ty, kteří se akcí účastní. Kdyby nebylo návštěvníků, nemělo by smysl programy připravovat.

2006 Opět jsme se přihlásili do soutěže Vesnice roku.

V krajském kole jsme obhájili Diplom za vzorné vedení knihovny 2003. Znamená to také, že jsme nominování opět do celostátního kola a budeme soutěžit o titul „Knihovna roku 2006“ .

Předání ocenění proběhlo na slavnostním zasedání ve vítězné obci Střítež nad Ludinou.

Knihovna roku 2006

Komise celostátního kola soutěže nás navštívila 7.září a zároveň nás pozvala s ostatními nominovanými knihovnami k účasti na slavnostní předávání "palmy vítězství" do Prahy.

5.10.2006 V Zrcadlové kapli pražského Klementina v Národní knihovně ČR předával ceny ministr kultury Martin Štěpánek.

Na ocenění mělo vliv přestěhování knihovny do nových prostor do budovy základní školy.

Knihovnou roku 2006 se stala Obecní knihovna v Býšti (Pardubický kraj).

Zvláštní ocenění dostaly Místní knihovna v Myslibořicích (kraj Vysočina) a Obecní knihovna v Radslavicích (Olomoucký kraj) 

Zůstali jsme sice těsně pod samým vrcholem, ale i tak to znamená ocenění práce naší obce a knihovny.