Drobečková navigace

Úvod > Služby > Nabídka služeb

Nabídka služeb

Co můžete v knihovně využít?

Služby a technika, které návštěvníkům knihovna nabízí:

 • Půjčování knih a časopisů všech žánrů pro děti a dospělé
 • on line katalog knih 
 • MVS - Meziknihovní výpůjční služba 
 • Přístup na internet
 • Zpracovávání dokumentů na počítači
 • Tisk dokumentů černobílý, barevný
 • Scaner
 • Laminování dokumentů   (do formátu A3)
 • Kopírování   (do formátu A4)
 • Soutěže a hry pro děti i mládež
 • Klub aktivních seniorů

Rozšiřující aktivity

Samozřejmostí i nadále zůstává v knihovně práce s dětmi.

Připravujeme pro ně a pro své čtenáře různé akce, kterými zpestřujeme svou činnost. Jsou to různé znalostní kvizy, soutěže, hry, minivýstavy, ale i jiné kulturní a sportovní aktivity jako tenis, společná návštěva filmového a divadelního představení, rukodělné kurzy, besedy apod. V sobotu knihovna funguje také jako  dětský klub, kdy se věnujeme s dětmi různým výtvarným činnostem, nebo se učíme pracovat s počítačem, spravovat knižní fond a také si povídáme. Chceme připravovat program zajímavý, vtipný a pestrý. Kontaktujeme proto občany z naší obce a blízkého okolí, kteří umí něco víc než my ostatní, a oni  nám předávají své znalosti a dovednosti. Výsledkem jsou třeba kurzy malování na hedvábí, batikování triček, drátkování a mnohé jiné.

Spolupracujeme s místní základní školou a a mateřskou školou, pořádáme pro žáky Návštěvy v knihovně.

Program a nabídku aktivit pro letošní rok si můžete prohlédnout v sekci aktuality a pro roky minulé v sekci archív.

Vybavení knihovny

Rok 2008

Knihovní fond, který je průběžně aktualizován a doplňován novými knihami a časopisy, tvoří přibližně 5 000  svazků a 3 CD-ROMy.. Větší část knihovního fondu tvoří knihy beletristické pro děti i dospělé. Z naučné literatury můžeme nabídnout nejrůznější publikace z oblasti historie, společenských věd či cestopisy. Pravidelně odebíráme časopisy Moderní byt, Svět kuchyní, Svět koupelen, Super Dívka. Další tituly časopisů a ženských románků dostáváme průběžně darem od našich čtenářů.

V současné době navštěvuje 130 registrovaných čtenářů (rok 2008)

Knihovna je vybavena 4 počítačovými sestavami (z toho 3 pro veřejnost), laserovou tiskárnou, multifunkčním zařízením (kopírka, scaner, tiskárna) a přístrojem na laminování dokumentů.
Všechny počítače jsou připojeny  k  internetu. Knihovna se mění podle nových trendů z  půjčovny knih na informační a kulturní centrum.

V roce 2003 jsme započali se zaváděním moderního výpůjčního systému Clavius a v lednu 2005 jsme jako první obecní knihovna na přerovsku spustili půjčování „přes počítač“. Čtenáři mohou tak využívat všechny možnosti moderního systému, jako vyhledávání v elektronickém katalogu knih, mohou si nechat vytisknout seznam půjčené literatury, sledovat historii svých výpůjček, žádat o rezervaci dokumentů apod.

Rok 2010

Přecházíme na výpůjční systém Clavius REKS.
Rozšíření služeb  o on-line katalog, do kterého se vstupuje přes webové stránky knihovny, stejně jako vstup do  čtenářského konta.

Byl zakoupen laminovací přístroj na dokumenty do formátu A3.

Rok 2011

Pořízena laserová barevná tiskárna.