Obecní knihovna Radslavice

On-line katalog  - Nápověda

Čtenářská samoobsluha

Instalace nového programu (dne 19.11.2010)  přináší možnost čtenářům navštěvovat knihovnu po internetu. Služba je bezplatná.

Návod pro služby:
On-line katalog, Vaše čtenářské konto, Zasílání předupomínek na meil.

ON-LINE Katalog

On-line katalog - po kliknutí na odkaz se dostanete do katalogu knih a periodik (časopisů) naší knihovny.

Můžete pak hledat knihy podle autora, názvu, nebo klíčových slov ze nabídky knih stálého fondu naší knihovny. Po rozkliknutí názvu knihy zjistíte také to, zda je požadovaná kniha volná k půjčení. V případě, že je vypůjčená si ji můžete zarezervovat. Volnou knihu rezervovat nelze.

V On-ine katalogu si můžete vygenerovat také seznam novinek. Protože nejsme velká knihovna, doporučuji  zadávat  hledat novinky za posledních 365 dní

přihlásit se do katalogu


VAŠE ČTENÁŘSKÉ KONTO

Váš čtenářský účet.  K přihlášení potřebujete pouze čtenářský průkaz  a PIN 

Po přihlášení se dostanete do svého účtu, ve kterém najdete seznam vámi vypůjčené literatury,  historii svých výpůjček. Zároveň si můžete pomocí zaškrtávacích políček sami prodloužit výpůjčky -  to lze samozřejmě pouze v době před uplynutím doby, na kterou byly dokumenty zapůjčené. Pokud vznikne povinnost hradit poplatek z prodlení, uhradíte jej při příští návštěvě knihovny. Připomínám proto, že lhůta k vrácení výpůjček je jeden měsíc.

Jak se přihlásit do vašeho čtenářského konta ?

Do přihlašovacího políčka zadáte číslo svého čtenářského průkazu v novém formátu.  Dosavadní trojmístné číslo čtenářského průkazu pro tuto službu musí být upraveno.  Pro ty, kteří mají původní čtenářský průkaz (vydaný před  koncem roku 2010) platí, že před své dosavadní číslo vloží ještě předčíslí 555 - takže číslo bude vypadat následovně: 555xxx
Postupně vám budou vyměněny původní čtenářské průkazy za nové, které budou mít  již číslo průkazu v nově požadovaném formátu.

Dále pro přihlášení potřebujete PIN sestavený z dvojčíslí roku narození, měsíce a dne, např. pro datum narození 1.2.1998 bude PIN 980201 (prvních šest čísel z rodného čísla, pokud jste si nepožádali o změnu PINu).

přihlásit se do čtenářského konta

ZASÍLÁNÍ PŘEDUPOMÍNEK NA E-MAIL

Automaticky čtenářům, kteří uvedli  e-mailovou adresu do přihlášky čtenáře, nastavujeme zasílání PŘEDUPOMÍNEK NA E-MAIL
Zpráva  doručená na e-mail vás upozorní na blížící se termín vracení vypůjčených knih. Máte tak možnost vyhnout se poplatkům z prodlení.
Pokud si nepřejete upozornění dostávat, požádejte o deaktivaci. Naopak, pokud jste tuto službu nevyužívali a máte o ni zájem,  stačí si požádat a uvést e-mailovou adresu.

 

Jakým způsobem si můžete požádat?

 

 

 

Registrační roční poplatek

Při první návštěvě knihovny v roce budete požádaní o úhradu ročního registračního poplatku 20,- Kč. Bez uhrazení poplatku nelze provádět výpůjčky.

Půjčovní doba :

Pondělí:
9.oo -11.oo 15.oo -19.oo
Sobota:
9.oo -11.oo

 

Možnost kontaktu

http://cs-cz.facebook.com/people/Obecni-Knihovna-Radslavice/100001561952525

Městská knihovna v Přerově

Aktuality a pozvánky MěK v Přerově

http://www.knihovnaprerov.cz/index.php

Čtenářský deník MP3

Povinná četba k poslechu - pomocník zejména pro studenty na vlnách ČRo3 - VLTAVA

Nabídka knih MP3
http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/autori

Audiopohlednice z Radslavic

poslechni si

Šumná města - Přerov

Odkaz na oblíbený seriál ČT, díl věnovaný Přerovu

Předpověď počasí

Radar bouřky

Návštěvnost stránek

048165