Drobečková navigace

Co se dělo? > Publicita Projekty > Hasičský fond Nadace Agrofert 2022

Hasičský fond Nadace Agrofert 2022

 AED  => tři písmena, která zachraňují životy…

Pod zkratkou AED najdeme název přístroje, který je schopný zachraňovat životy. Jedná se o automatizovaný externí defibrilátor. Tento přístroj je určený k laické resuscitaci, postiženému srdci podá elektrický výboj (tzv. defibrilace). AED je schopno automaticky rozlišit mezi defibrilovatelnými a nedefibrovatelnými rytmy. Laika navádí hlasitými mluvenými pokyny.

 Při fibrilaci srdce není možno člověka oživit nepřímou masáží srdce. Masáží pouze nahrazujeme mechanicky činnost srdce až do příjezdu ZZS. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Pořízením AED bude i naše jednotka schopna podávat postiženému člověku výboje. Nebude se tak ztrácet drahocenný čas, o který jde v tyto okamžiky především.

AED se podařilo pořídit díky NADACI AGROFERT a SDH Radslavice. Nadace přispěla částkou 45 000,- Kč, zbývající část kupní ceny uhradil hasičský sbor z vlastních prostředků. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje přes 63 000,- Kč. Po zakoupení absolvovali členové JSDH Radslavice na obsluhu tohoto zařízení školení akreditovanou osobou. Poté se lze zařadit do programu FIRST RESPONDER. First respondeři jsou osoby, které jsou vysílány na pomoc ještě před příjezdem týmu zdravotnické záchranné služby.

Touto cestou, bychom chtěli poděkovat Nadaci Agrofert a SDH Radslavice za pořízení tohoto přístroje. Dále pak jmenovitě podpraporčíkovi Martinu Poppovi, který naši jednotku proškolil.

 20220714_143402.jpg

Menu

http://www.kr-olomoucky.cz

www.radslavice.cz

http://www.uno-ok.cz/

 

prilba web nápis a.jpg

logo koňka nápis.jpg

Chrzelice logo web.jpg

najdete_nas_na_facebooku.jpg

Logo_nadace_samolepka.jpg

Logo 160.jpg

logo web[1].jpg
 

radslavice_bottom.png