Drobečková navigace

pozvánky > Projekt česko-polské spolupráce

Projekt česko-polské spolupráce

 

Poznáním historie k rozvoji budoucí spolupráce SDH Radslavice a O.S.P. Chrzelice

Několikaleté partnerské vztahy mezi hasiči z Radslavic a strážáky z Chrzelic byly v letošním roce umocněny a rozvinuty za pomoci finančních prostředků z Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika – Polská republika pro realizaci mikroprojektů. Radslavkský sbor podal u správce fondu – Euroregionu Preděd projekt „Poznáním historie k rozvoji budoucí spolupráce SDH Radslavice a O.S.P. Chrzelice“. Jeho základem byly tři aktivity:
1. Soutěž koňských stříkaček, uskutečněná dne 5.července 2009 v Radslavicích. Projekt umožnil širší účast členů O.S.P. Chrzelice na této akci a pro zvýšení autentičnosti byli zapojeným týmům obou sborů pořízeny repliky dobových uniforem včetně přileb.
2. Mezinárodní hasičská soutěž v Chrzelicích, konaná 1.srpna 2009 za účasti soutěžního družstva z Radslavic, doprovázeného jednotkou ke koňské stříkačce v historických uniformách.
3. Poznávací zájezd členů SDH Radslavice do Chrzelic, uskutečněný 24.října 2009, který umožnil poznání partnera a jeho obce širší členské základně. Připravený seminář představil historii i současnost obou sborů, umožnil odborné srovnání fungování záchranných systémů v Česku a Polsku a přispěl k lepšímu vzájemnému poznání a výměně poznatků v oboru společné spolkové činnosti.
Realizovaný projekt k sobě ještě více přiblížil dvě obdobně tématicky zaměřené skupiny lidí, umožnil vznik nových přátelských vazeb i mimo okruh nejvyšších představitelů sborů a rozšířil možnost i zájem o účast na dalších akcích pořádaných v následujících letech oběma sbory.

soutěž Chrzelice 2 web.jpg

spol.foto seminář webDelegace Radslavic v Chrzelicích web.jpgspol.foto Radsalvice 1 web

zah.soutěže Radslavice web

Menu

http://www.kr-olomoucky.cz

www.radslavice.cz

http://www.uno-ok.cz/

 

prilba web nápis a.jpg

logo koňka nápis.jpg

Chrzelice logo web.jpg

najdete_nas_na_facebooku.jpg

Logo_nadace_samolepka.jpg

lanex.png

Logo 160.jpg

logo web[1].jpg
 

radslavice_bottom.png