Obec Radslavice
Olomoucký kraj
počet obyvatel
1128
nadmořská výška
223 metrů
Napište nám Sledujte nás na facebooku Fotogalerie

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Naše obec > Aktuálně z obce > Aktuality > Tříkrálová sbírka v Radslavicích

Tříkrálová sbírka v RadslavicíchDatum konání:
11.1.2013

                                                    Tříkrálová sbírka 2013 v Radslavicích

Letošní koledování je opět za námi. Tři skupinky obešly celou obec. Jak už to tak bývá, někdo nás vidí rád, zazpívá si s námi známou koledu „My tři králové…“, někdo nás očividně tak rád nevidí a někdo třeba „není doma“. Je dobře, že se podařilo obnovit tříkrálové koledování a je dobře, že je spojeno se sbírkou na Charitu. Kdyby neprobíhala sbírka, asi by koledníci po Radslavicích (ani nikde jinde) nechodili, neměli by k tomu důvod. Koleda je vždy spojena s prosbou o dar, je skvělé, že není určen koledníkům, i když ani oni v naší obci obvykle nepřijdou zkrátka.

Skupinky koledníků pod vedením pana Václava Šenka, paní Jarmily Svozílkové a Petra Prinze v letošním roce vybraly částku 25.141 Kč (z toho 500 Kč dar z Grymova). V roce 2012 to bylo 23.102 Kč, takže navzdory krizi štědrost občanů neklesá.

Je však nutné poznamenat, že pokud jdeme koledovat, v první řadě přinášíme Boží požehnání a přání úspěšného a dobrého roku. To neseme všem a nezáleží, jestli, či kolik nám kdo přispěje. Až příště koledníci u Vás zaklepou, mějte to na paměti.

Jménem Charity ze srdce děkujeme za Vaše finanční příspěvky i milá přijetí.

Petr Prinz