Obec Radslavice
Olomoucký kraj
počet obyvatel
1128
nadmořská výška
223 metrů
Napište nám Sledujte nás na facebooku Fotogalerie

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Naše obec > Spolky a organizace > TJ Sokol

TJ Sokol Radslavice           

Výsledky turnaje v malé kopané CMS 2011

Novoroční výstup na Helfštýn 8.1.2011

Fotbalový rozpis podzim 2010

Výsledky turnaje v malé kopané CM slavnosti - amatéři 2010

Výsledky turnaje v malé kopané CM slavnosti 2010

Fotbalový rozpis - podzim 2009

46. ročník Memoriálu Josefa Tihelky

Ocenění hráči a trenéři

 

Celoroční činnost spolku podporuje

 

 

Sokol

TJ Sokol byla založena v Radslavicích dne 9.10.1913. Jejím zakladatelem a prvním náčelníkem byl pan František Janda, učitel ze Sušic, který myšlenku založit tělovýchovnou jednotu uskutečnil v obou obcích a také proto nesla název Tělocvičná jednota Sokol Radslavice-Sušice.Tento společný svazek pak trval až do druhé poloviny padesátých let.

Její činnost se odvíjela, tak jak tomu bylo v tuto dobu obvyklé, ve cvičení na nářadí a v prostných. Cvičilo se na volných prostranstvích při různých místních, okrskových i župních vystoupeních. V počátečních letech cvičili jen muži a žáci, ženy se zapojily do činnosti až později a v roce 1928 měla TJ Sokol Radslavice-Sušice již všechny věkové mužské i ženské složky.

Cvičení na nářadí si získávalo stále větší obliby a také pravidelnosti, protože se podařilo zajistit i když skromné, ale přesto upravené a uzavřené prostory půdy v pohostinství u Dočkalů / později u Záděrů/. Teprve v 50 letech se naplnily touhy a snahy všech členů o vybudování Sokolovny. Svépomocí a za finanční podpory obce vzniklo na tuto dobu moderní zařízení s prostornou tělocvičnou a také jevištěm, které sloužilo divadelnímu souboru "Radslav", který byl od roku 1945 součástí TJ. V roce 1951 byl oficiálně založen a zařazen do organizovaných soutěží i oddíl kopané. Fotbalové dění se přemístilo z prostoru bývalého pískoviště ve "Skale" na nově vybudované regulérní a hlavně travnaté hřiště a posléze i se šatnami.fotbalisté Radslavic

V následném období na přelomu 50 a 60 let byly založeny další oddíly a odbory TJ a to odbor ZRTV, turistiky, krátkodobě i oddíl cyklistiky a později v roce 1982 i šachový oddíl. Svého kroužku v rámci odboru ZRTV se dočkali po vybudování kurtu za starými šatnami i tenisté a založen byl i oddíl orientačního běhu. Největšího rozmachu tělovýchovné činnosti docílila TJ v 80 letech, kdy získala několik významných ocenění za sportovní a kulturně-společensko aktivitu v soutěžích "VZORNÁ TJ" a kdy se fotbalová družstva dorostenců a mužů probojovala do krajských soutěží. V 90 letech však bohužel ukončily svou činnost oddíly turistiky a šachu, odbor ZRTV se omezil jen na zimní cvičení dívek a žen a také tenis se hraje jen rekreačně. Aktivní činnost tedy vyvíjí jen oddíl orientačního běhu v soutěžích "Moravy" a hlavně fotbalový oddíl. V současné době hraje jeho "A" mužstvo v I.A třídě Hanácké fotbalové župy a ostatní družstva/ přípravka,žáci,dorost a "B" mužstvo/ jsou zařazena v okresních soutěžích.

Kulturní činnost TJ SOKOL:

Mimo svou sportovní činnost každoročně přispívá TJ SOKOL k bohatému kulturnímu životu v obci  pořádáním Tradičního vodění medvěda, Sportovního plesu, Dětských šibřinek, v době obecních Cyrilometodějských oslav organizují Fotbalový turnaj v malé kopané neregistrovaných družstev - místních spolků, uličních družstev a pod.

Předseda TJ SOKOL:   Fratišek Rada

Předseda FO:  Vladimír Šindler