Obecní knihovna Radslavice

Události v knihovně

Květen

Odprodej vyřazených knih v pondělí 14. května od 15:00 hod před knihovnou

Obec Radslavice pořádá Odprodej vyřazených knih  z obecní knihovny formou bazaru 

za symbolické ceny.. V případě nepříznivého počasí se uskuteční v náhradním termínu.

Seznam vyřazených knih najdete pod odkazem, některé z knih se seznamu už mohou mít nového majitele po odprodeji.

2017 úbytkový seznam - stručně.pdf

 

Duben

V dubnu proběhne cirkulace výměnných jarních souborů knih. Chybí mi ještě do knihovny několik kousků, vraťte je prosím co nejdříve.

Březen 

26.3. přišly do knihovny děti z mateřské školy s paní učitelkou Hanou Petrovou popřát k Velikonočním svátkům a přinesli krásné přáníčko, které si můžete v knihovně prohlédnout.

Noc s Andersenem

 Malované čtení  Do pohádky dokreslete obrázky v tomto pořadí:

Sluníčko, zajíce, pejskovi, ucho, křoví, kalhoty, provázku, kočička, švadleně, pejskovi.

 Když se Vám doplňovačka podaří, budu ráda, když mi ji přinesete do knihovny ukázat.

Ztráty a nálezy: hlásím nález dvou lahví na pití ,  jedné světlé rukavice zdobené kamínky a jeden pár černých ponožek. 

fotografie  po skončení akce najdete  pod odkazem foto nocování 2018

 nebo Qikni pro vstup do fotogalerie 


NsA2018-plakat-pejsek-kocicka-Radslavice.png  2018 NsA.JPG s Andersenem foto   kod pro fotogalerii noc s andersenem 2018 653744506ada7c7d199c8c462ddeeb1a.png 

 

  Zpráva : Jak jsme si užívali svou letošní Noc s Andersenem

Pilně jsme se připravovali na další noc plnou zábavy pro děti v naší knihovně. Měli jsme v plánu seznámit je s krásnou pohádkovou knížkou Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.

Jakým způsobem to provedeme? Na úryvky z pohádek jsme plnili tematické úkoly. Poslechli si písničku z Kostomlat. Skládali jsme puzzle s obrázkem kočičky a pejska, Seskládali a seřadili jsme na kousky rozstříhanou pohádku. Proběhli jsme se a potrénovali paměť při venkovní soutěži. Podle rad kočičky a pejska jsme se učili mňoukat a hafat, zkoušeli jsme to opravdu velmi pilně, jsem si jistá, že naše mňoukání a hafáni vyhnalo všechny myši z celého širokého okolí. Ozdobili jsme hned dva dorty, v každém družstvu jeden. Soutěžili jsme v oblékání „kočičky a pejska“ na cestu s dopisem na poštu do velmi zimního počasí – kočička na sobě měla 19 vrstev oblečení a pejsek dokonce 24 vrstev. Potom jsme soutěžili v obouvání bot židličkám poslepu. Pochutnávali si také na večeři, kterou byla pizza. Nesmí nikdy chybět všemi velmi očekávaná noční hra s plněním úkolů na stanovištích, tentokrát po názvem Hon na myši. Aktivity venku jsme museli hodně zkrátit, protože nám tam bylo chladno, noci jsou pořád studené, takže jsme se rádi vraceli do tepla knihovny. Tancovali jsme tam na písničku o pejskovi a kočičce. Svedli jsme polštářovou bitvu. Holky se věnovaly zkrášlování svého zevnějšku zaplétáním vlasů. Naplánovaných aktivit bylo tolik, že jsme jich několik ani nestihli do půlnoci splnit. Nevadí, i tak jsme si užili plno zábavy a legrace.

Snad nám z těch všech kočičích a psích úkolů nenaroste přes noc kočičí či dokonce psí srst!

Fotografie máme jen z vnitřních aktivit, venkovní jsme zaznamenat nestačili, nebyl čas. Pokud vám ty obrázky chybí, budete si muset o proběhlé noci nechat vyprávět od samotných malých účastníků.

Zřejmě ty společné zážitky způsobily, že první nocležníci usínali těsně před druhou ranní hodinou a poslední klebetilky ve tři hodiny. A to snad proto, že jsem jim už hrozila, že příští rok už je na spaní v knihovně nepřijmu :-)

Děkujeme maminkám, které pro děti napekly dobroty, Moc jsme za to chválily paní Knopovou a Popovou. Mými pomocníky byli studenti Kuba a Kája a již několik let se aktivně zapojuje Katka, která plynule přešla z malého nocležníka na asistentku a teď už i organizátorku večera.

Za okny začínají zpívat první ptáci, budí se nový den, a já se jdu na chvilku natáhnout. Abych také věděla, jak se spí na zemi.

Sladký sen a Hezký den přeji všem, kteří se snažili ukázat dětem knihovnu jinak.

 V Radslavicích 24.března. 5:35 hod

 Noc s Andersenem 2018

 K nocování v knihovně se sejdeme v pátek 23. března v 18:00

Přihlášky

Pro nocování v knihovně  dostanou jako každý rok přednost žáci 2. a 3. třídy. Počet nocujících je omezen prostorovými možnostmi knihovny na max. 12 spáčů. 

Přihlášky přijímáme v knihovně už v těchto dnech, Písemné přihlášky dostanou přihlášené děti v knihovně, nebo si je můžete stáhnout pod odkazem .

Přihlášky NsA 2018

Přihlášeni jsou:

Vavrušková Andrea, Kuklová Jůlinka, Kristýnka Knopová, Stržanovská Lenka, Vojta Popp, Menšík Jonáš, Hrabalová Tereza,Vaculíková Nikola,Petrovský Vojta, Kristýna Školoudíková, Tereza Trubačová,Sebastian Hradil, Matěj Dvořák, Jan Dvořák, Kristýnka Barboříková

Stav naplněn, je mi líto, ale další přihlášky nepřijímáme.

 

Březen je měsíc čtenářů

Březen býval tradičně měsícem knihy, pak chvíli internetu a teď čtenářů. 
Číst se totiž dá různými způsoby a záleží jen na čtenáři, který z nich si vybere.

Knihovníci v celé zemi připomínají březen jako měsíc čtenářů

Březen měsíc čtenářú v knihovně v Radslavicích

  • Čtenářská amnestie - v březnu odpouštíme poplatky za pozdní vrácení knih
  • 1.3. Promítání videozáznámů z kulturních akcí v Klubu aktivních seniorů
  • 6.3. Beseda pro prvňáčky – Jak se stát čtenářem- rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Součást projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka
  • 23.3. Noc s Andersenem

Únor

7. 2. Návštěva dětí z mateřské školy 

Knihovnu navštívily děti  z BERUŠEK s p. uč. Hanou Petrovou a  oddělení KOŤÁTEK s p. uč. Marií Kratochvílovou a Jana Zlámalovou. 
Ve školce mají v těchto dnech na programu výuku o povoláních. Přišli se tedy podívat co je to knihovna a jak pracují knihovnice.

 Leden

Návštěva dětí ze základní školy

Knihovnu navštívily děti  s paní učitelkou Mgr. Ivetou Povalačovou. Druháčci si knihovně natáčeli své třídní video o knihách.

Knižní klub mladých čtenářů vyhlásil velkou soutěž pro jednotlivce a třídy Vypravuj! 2018 aneb Klání vypravěčů. Úkolem bylo natočit krátké video, jak originálně a nápaditě vyprávíte děj knihy, kterou jste četli, která se Vám líbila a kterou byste rádi doporučili ostatním. Video mělo trvat přibližně 3 minuty. Tato soutěž se zalíbila dětem z literárního kroužku, které pod vedením paní učitelky Povalačové natočily krásné soutěžní video. Budeme jim držet palce, aby se jejich video líbilo také porotě.

video ke shlédnutí zde

 

Důležitá upozornění

Registrační roční poplatek

Při první návštěvě knihovny v roce budete požádaní o úhradu ročního registračního poplatku 20,- Kč. Bez uhrazení poplatku nelze provádět výpůjčky.

Půjčovní doba :

Pondělí:
9.oo -11.oo 15.oo -19.oo
Sobota:
9.oo -11.oo

 

Možnost kontaktu

http://cs-cz.facebook.com/people/Obecni-Knihovna-Radslavice/100001561952525

Městská knihovna v Přerově

Aktuality a pozvánky MěK v Přerově

http://www.knihovnaprerov.cz/index.php

Čtenářský deník MP3

Povinná četba k poslechu - pomocník zejména pro studenty na vlnách ČRo3 - VLTAVA

Nabídka knih MP3
http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/autori

Audiopohlednice z Radslavic

poslechni si

Šumná města - Přerov

Odkaz na oblíbený seriál ČT, díl věnovaný Přerovu

Předpověď počasí

Radar bouřky

Návštěvnost stránek

044668