Obec Radslavice
Olomoucký kraj
počet obyvatel
1128
nadmořská výška
223 metrů
Napište nám Sledujte nás na facebooku Fotogalerie

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Naše obec > Historie a osobnosti > Historie obce Přehled představitelů obce Radslavic od r. 1850

Přehled představitelů obce Radslavic od r. 1850

Starostové:

1850 - 1858 František Drbálek, rolník, č. 15

nar. 24.1.1806 Radslavice
zemř. 25.8.1866 Radslavice

1858 - 1860 Jan Janáček, rolník, č. 7

nar. 28.5. 1810 Radslavice
zemř. 8.4. 1875 Radslavice

1860 - 1863 Vincenc Vybíral, rolník, č. 45

nar. 5.5. 1828 Radslavice
zemř.17.8. 1866 Radslavice

1863 - 1870 Josef Tihelka, rolník, č. 51

nar. 31.1.1815 Radslavice
zemř.18.12.1885 Radslavice

1870 - 1880 Jan Kuča, rolník, č. 60

 nar.10.1832 Hradčany
zemř. 30.8.1905 Radslavice

1880 - 1883 František Petráš, rolník, č. 62

nar. 25.1.1849 Radslavice
zemř. 25.3.1894 Radslavice

1883 - 1887 František Bařina, rolník, č. 8

nar. 20.8.1841 Radslavice
zemř. 21.2.1903 Radslavice

1887 - 1891 Antonín Hradil, rolník, č. 49

nar. 20.6.1844 Sušice
zemř. 1.2.1931 Radslavice

1891 - 1894 Vincenc Dostálík, rolník, č. 16

nar.  5.7.1852 Radslavice
zemř. 7.8.1905 Radslavice

1894 - 1906 Vincenc Kuča, rolník, č. 42

nar. 10.11.1857 Radslavice
zemř. 8.4.1906 Radslavice

1906 - 1909 František Hradil, rolník č. 43

nar. 27.10.1865 Radslavice
zemř. 26.12.1937 Radslavice

1909 - 1919 Jaroslav Dostálík, rolník, č. 16

nar. 14.5.1880 Radslavice
zemř. 2.2.1943 Osvětim

1919 - 1922 Metoděj Svoboda, tesař, č. 38

nar. 27.3.1886 Dolní Újezd
zemř. 5.10.1948 Lipník n/B

1922 - 1931 Jan Petřík, rolník, č. 18

nar. 28.8.1871 Rokytnice
zemř.11.11.1945 Radslavice

1931 - 1942 František Hrdlička, rolník, č. 6

nar. 8.12.1884 Radslavice
zemř. 14.9.1964 Přerov

1942 - 1947 Josef Huňka, malorolník, č. 112

nar. 10.5.1895 Oldřichov
zemř. 7.8.1960 Prostřední Dvůr
od r. 1945 předseda MNV

Předsedové MNV:

1947 - 1948 Jan Petřík, rolník, č. 18

nar. 12.2.1901 Radslavice
zemř. 9.11.1974 Radslavice

1948 - 1951 František Mořkovský, dělník, č. 126

nar. 13.8.1903 Radslavice
zemř. 13.6.1951 Radslavice

1951 - 1954 Karel Jiřík, tesař, č. 119,

nar. 4.11.1902 Radslavice
zemř. 27.10.1972 Přerov

1954 - 1960 Josef Tihelka, obchodník,č. 185

nar. 30.10.1921 Radslavice
zemř. 27.2.1963 Přerov
(1960-1963 uvolněný tajemník MNV)

1960 - 1964 Josef Caletka, typograf, č. 98

nar. 15.3.1920 Radslavice
zemř. 27.8.1986 Radslavice

1964 - 1986 Bohumil Jemelík, kolář, referent pojišťovny, č. 30

nar. 8.6.1925 Radslavice
zemř. 22.8.2002
1963-1964  uvolněný  tajemník MNV
pak uvolněný předseda

1986 - 1990 Josef Jančík, vedoucí depa ČSD Přerov, č. 209,

nar. 18.3.1943 Prosenice
zemř.

Starostové obce:

1990 - 2014 Stanislav Jemelík,  stavební technik, č.  116,

nar. 27.5.1964 Přerov

2014 - dosud Josef Hrdlička